ChristenUnie wil "modern" asielbeleid

maandag 19 november 2001 07:00

Nederlands Dagblad, 19 november 2001

Noot van de webredactie: de enige motie die ondanks het advies van het uniebestuur om deze niet over te nemen wel werd overgenomen door het uniecongres was ingediend door ChristenUnie Haarlem! Hierover gaat het eind van onderstaand artikel. Overigens waren enkele andere moties van onze kiesvereniging al bij voorbaat overgenomen.

van onze redactie politiek

ZWOLLE - De ChristenUnie wil het internationale vluchtelingenbeleid moderniseren. Een gastvrij onthaal van de vluchtelingen staat daarbij voorop.

Opvang en eerste toetsing moeten plaatsvinden in de regio waar het vluchtelingenprobleem zich voordoet. Op dat moment al moet er aandacht en zorg zijn voor de verre naaste, aldus lijsttrekker Veling. Hij lanceerde zaterdag de eerste van vijf 'campagnespeerpunten'.

Veling gaf aan dat een modern vluchtelingenbeleid ,,niet op een koopje kan''. Het zaterdag vastgestelde verkiezingsprogramma wil het budget voor ontwikkelingssamenwerking verhogen tot 1,3 procent van het bruto nationaal product. Verder wil de ChristenUnie dat het asielbeleid van Justitie naar Buitenlandse Zaken en Ontwikkelingssamenwerking verhuist.

In rap tempo stelde het congres het verkiezingsprogramma vast. Op een eerdere werkconferentie had het bestuur al veel wijzigingsvoorstellen van de kiesverenigingen overgenomen.

Tijdens de plenaire afronding werd op slechts één onderdeel het programma aangepast. Dat betrof een verbetering in de moeizame situatie van beginnende wetenschappers. Het partijbestuur wees het voorstel af, omdat er geen geld voor was gereserveerd. Het congres dacht er anders over.

Bron: Nederlands Dagblad, 19 november 2001

« Terug

Archief > 2001 > november

Geen berichten gevonden