Mijnlieff (54) lijsttrekker bij ChristenUnie

maandag 14 januari 2002 16:36

Bron: Haarlems Dagblad

HEEMSTEDE - Jan Mijnlieff (54) is gekozen tot lijsttrekker voor de ChristenUnie in Heemstede. Heemstedenaar Mijnlieff heeft een eigen adviesbureau.
Hij is jaren lid geweest van het GPV. Mijnlief heeft geen bestuurlijke ervaring. Op de tweede plaats staat Aat Janssen, Hij is docent computeropleidingen en secretaris van Winkelcentrum Heemstede. Derde is Martijn Agteres, onder andere presentator van Branding Radio.

De ChristenUnie neemt voor het eerst deel aan de gemeenteraadsverkiezingen in Heemstede en is met PvdA, VVD. GroenLinks, Heemsteeds Burger Belang, D66 en CDA de zesde partij. Volgens Erwin Meijboom, promotor en bestuurslid van de ChristenUnie Haarlem en Heemstede, probeert zijn partij duidelijke en heldere standpunten in te nemen en zich zo te profileren ten opzichte van andere partijen. ,,Wij willen niet alleen maar tegen zaken zijn, maar vanuit geloofsovertuiging en achtergrond ook een alternatief stellen.''

Tegenover euthanasie bijvoorbeeld stelt de ChristenUnie voor meer geld beschikbaar te stellen aan hospices en steun aan palliatieve zorg, oftewel stervensbegeleiding. ,,Daar bedoelen wij mee dat je in de laatste fase van het leven meer om mensen heen gaat staan'', verkondigt Meijboom.

De vraag of dit een werkelijk alternatief biedt voor de 'verzachtende' morfineinjectie aan iemand die in een pijnlijke doodsstrijd is verwikkeld vindt Meijboom een ,,lastig punt'' om te beantwoorden. ,,Wij maken wel een onderscheid tussen actieve en passieve euthanasie. Als er geen verbetering meer in zit, als er sprake is van rekken, of iemand kunstmatig in leven houden, dan zou passieve euthanasie een uitweg kunnen zijn'', meent Meijboom.

Bron: Haarlems Dagblad, 14 januari 2002

« Terug

Archief > 2002 > januari

Geen berichten gevonden