ChristenUnie deelt honderd euro uit

geld_100_eurodonderdag 18 februari 2010 23:37

Komende week deelt de ChristenUnie in diverse Haarlemse winkelcentra briefjes van honderd euro uit. Het gaat om speciaal voor Haarlem ontworpen “rente-euro’s”. Lijsttrekker Frank Visser: “Op deze manier willen wij laten zien hoeveel geld iedere inwoner van Haarlem per jaar kwijt is aan alleen al de rente voor de schuld van Haarlem. Voor dat geld zijn heel veel mooie dingen te doen. Daarom zet de ChristenUnie in op zo snel en verantwoord mogelijk aflossen van de schuld.” Om nu al een begin te maken met een betere besteding van de 100 rente-euro’s, heeft de ChristenUnie een prijsvraag uitgeschreven. Iedere inwoner van Haarlem kan ideeën aanleveren voor een goed doel waaraan nu al 100 euro kan worden gegeven. Een deskundige onafhankelijke jury zal een keus maken uit de inzendingen.

Prijs voor beste idee voor Haarlem

Haarlem heeft jarenlang te veel geld uitgegeven. De schuld van de gemeente is inmiddels 350 miljoen euro en loopt binnen een paar jaar op naar 550 miljoen als niet wordt ingegrepen. Dit kost elke inwoner van Haarlem ongeveer 100 euro aan rente per jaar. Door de economische crisis is dit probleem alleen maar groter geworden volgens de ChristenUnie. Er zal moeten worden bezuinigd en een belastingverhoging is onvermijdelijk.

Frank Visser: “Wij willen de schuld van Haarlem fors verlagen, omdat zo’n hoge rentelast echt onverantwoord is. Pijnlijke keuzes zijn dan onvermijdelijk, ook al is dat geen leuke verkiezingsboodschap. De ChristenUnie kiest daarbij sociaal. Dus niet snijden in noodzakelijke voorzieningen voor bijvoorbeeld gehandicapten, maar wel bezuinigen op cultuurpodia die verlies draaien.”

Prijsvraag

Volgens de ChristenUnie kan er met kleine bedragen veel worden gedaan voor de stad. Om dit te laten zien vraagt de partij aan alle inwoners, wat zij zouden doen als ze honderd euro mochten weggeven aan een goed doel in Haarlem. De ChristenUnie geeft op 1 maart 100 euro aan het beste voorstel. Dit voorstel zal worden gekozen door een onafhankelijke jury bestaande uit Joyce van de Veen (manager fondsenwerving Bijbelgenootschap), Bob van Zijll (directeur-bestuurder Pre Wonen), Harry Veen (docent op de Passie Amsterdam) en Hans Luttik (platform Geloven in de Stad). Inzendingen zijn tot en met 27 februari welkom via campagne@haarlem.christenunie.nl.

Het 100 euro biljet van de Haarlemse rente-euro's:

 

 

« Terug

Archief > 2010 > februari

Geen berichten gevonden