ChristenUnie-SGP helpt Nijmanshofje

Steun bepleit voor kinderboerderij
Zaterdagochtend 18 februari hebben Teus Vreugdenhil en Frank Visser, de eerste twee kandidaten van ChristenUnie-SGP in Haarlem, meegeholpen bij kinderboerderij het Nijmanshofje in de oude Amsterdamse Buurt. Teus Vreugdenhil: “Deze kinderboerderij levert een positieve bijdrage aan de buurt en verdient gemeentelijke steun”.
Handen
De kandidaat-raadsleden van ChristenUnie-SGP kwamen niet alleen voor het bewonderen van de dieren. De handen gingen ook de mouwen. Een schuur die dient als konijnenverblijf werd uitgemest en voorzien van vers hooi en stro en een ander konijnenverblijf werd verplaatst naar een nieuwe locatie waardoor de konijnen voortaan meer kunnen genieten van de zon. Leerlingen van het Sterrencollege zullen binnenkort nieuwe deurtjes plaatsen voor deze hokken. Ook werd de laatste kip gevangen die nog vrij rondliep vanwege de ophokplicht zodat de kinderboerderij een boete werd bespaard. Frank Visser: “ChristenUnie-SGP wil vrijwilligerswerk stimuleren. Wij willen als politici op deze manier onze waardering voor de vele vrijwilligers in Haarlem laten merken.”
ChristenUnie-SGP wil zich inzetten voor het behoud van voorzieningen in de buurt. Het Nijmanshofje is hier een goed voorbeeld van. Zo is er een kleine speelplaats waar de allerjongste kunnen spelen en naar de dieren kunnen kijken. Voor de ouders is het een ontmoetingsplaats terwijl hun kinderen even spelen hebben zij tijd om even gezellig bij te praten. De oudere mensen in de buurt komen vaak even een praatje maken en hun etensresten brengen.
Subsidie
De meeste kinderboerderijen in Haarlem worden gesubsidieerd door de gemeente en hebben betaalde krachten. Het Nijmanshofje wordt echter geheel onderhouden door vier vrijwilligers die ook hun eigen werk en gezin hebben. Zij besteden vele uren aan het schoonhouden van de hokken en het verzorgen van de zeven geiten, een groep konijnen en cavia’s, kippen, eenden en andere vogels.
Teus Vreugdenhil: “Het is bijzonder om te zien hoe deze kinderboerderij zonder gemeenschapsgeld wordt gerund. De vrijwilligers zetten zich vol liefde in voor de dieren en buurtbewoners geven donaties. Een kleine subsidie vanuit de gemeente zou het Nijmanshofje goed kunnen gebruiken. Ik heb begrepen dat de kinderboerderij met een paar honderd euro per jaar al heel erg geholpen zou zijn. Het moet mogelijk zijn om hiervoor ruimte te vinden binnen de begroting. ChristenUnie-SGP zal in de gemeenteraad pleiten voor een subsidie voor het voedsel voor de dieren.”
Bijschrift bij grote foto: ChristenUnie-SGP kandidaten Frank Visser (links) en Teus Vreugdenhil (rechts) helpen Nijmanshofje bij uitmesten konijnenschuur
Bijschrift bij grote foto: ChristenUnie-SGP kandidaten Frank Visser (links) en Teus Vreugdenhil (rechts) helpen Nijmanshofje bij uitmesten konijnenschuur